Октябрь 06 2023 0Комментарий

РЕЦЕПТИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ВІД ЛЕОНІДА ТУРЧИНА

Дорогі друзі!

 

Цією невеликою, але дуже корисною в теперішній непростий час публікацією, я завершую цикл порад щодо енергозбереження.

Однак, не варто забувати, що коли закінчується одне – то починається щось інше: нове та цікаве.

Іншими словами: стежте за моїми постами у Фейсбуці та за рубрикою «Блог Л.А.Турчина» на офіційному сайті науково-виробничого об’єднання «Созидатель».

Миру та добра!

З повагою, Ваш – Леонід Турчин

 

В існуючих звичайних склопакетах із двох стекол теплопередача здійснюється на 1/3 шляхом тепловипромінювання й на 2/3 конвекцією й теплопровідністю повітря, що перебуває між стеклами.

Енергозберігаюча плівка, що рекомендується (плівкові тепловідбиваючі штори), призначена для зниження втрат теплової енергії через вікна. Вона встановлюється в міжрамний простір, створюючи при цьому ефект третього скла (знижуючи конвективний теплообмін) і відбиваючи теплові промені спеціальним багатошаровим селективним покриттям товщиною 35-50 мкм. Цей матеріал, розміщений у віконний проріз, пропускає більше 80 % видимого світла й відбиває близько 90 % інфрачервоного (теплового) випромінювання. За даними фірм-виробників, плівка заощаджує 10–20 % енергії, що використовується на нагрівання приміщення, залежно від площі засклення. Крім того, можна згадати, що як побічний ефект наявність плівкового матеріалу у віконній рамі істотно підвищує звукову й електромагнітну ізоляцію приміщення. Відповідно до вимірів, проведених на типовому п’ятиповерховому панельному будинку, тепловідбиваючі плівки можуть знизити теплові втрати через вікно на 20-25 %, що еквівалентно 11-12 % тепла, що йде на опалення квартири.

Варто звернути увагу на роботу вентиляції будинку. Там, де вентиляція працює погано, підвищення теплозахисту за допомогою плівки може привести до зростання вологості й навіть утворенню цвілі.

* * *

Ізоляція стін, підлоги та стелі – «глобальний» за своїм характером задум, тому зручніше всього це реалізовувати під час капітального ремонту приміщень. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір ізоляційних матеріалів на будь-який смак. Проте якщо ви сумніваєтеся у власній компетенції з цього питання, то краще порадитися зі спеціалістами, які допоможуть вам підібрати те, що більше всього підходить саме для вашої квартири.

Чим холодніше стіни, вікна, двері, – тим тепліше повинно бути повітря в приміщенні для того, щоб ви не відчували почуття дискомфорту.

Якщо внутрішня температура стін тільки 13° С, то навіть при температурі 22° С в приміщенні, буде холодно.

Ви можете поліпшити внутрішню ізоляцію зовнішніх стін ваших квартир (пенопластові плити, дерев’яні панелі, алюмінієва фольга, гіпсовий картон, товсті текстильні покриття).

Переваги:

  • це – найдоступніший і найдешевший спосіб ізолювати житло;
  • роботу можна проводити по етапах (спочатку ніші за батареями, потім холодні кути, стеля);
  • внутрішня ізоляція не залежить від погоди, ізольовані зсередини приміщення швидко нагріваються.

Напишите Ответ или Комментарий