Продовження. Початок у попередньому пості від 03.08.2023 р.
Дорогі друзі!
Сьогодні я із задоволенням продовжую цикл моїх порад, які допоможуть усім нам пережити холодну осінь та важку зиму 2023-2024 років.
Після першої публікації я отримав безліч відгуків із проханнями продовжити розповідати про «комунальні поради щодо енергозбереження», які корисні для застосовування в побуті.
Нагадаю, що нам усім необхідно зосередитися на бережливому і раціональному використанню енергетичних ресурсів! Тому я у своєму Блозі продовжую серію корисних порад на цю важливу тему. Бо наша економія та енергозбереження також роблять свій внесок в наближення Перемоги України над агресором.
Заходи зі зниження витрат теплової енергії
Значно покращують комфортність приміщень зовнішні жалюзі, виготовлені з пластику або легких металів, за рахунок зменшення теплових втрат з приміщень на 8-15 % у зимовий період. Влітку вони дозволяють регулювати мікроклімат у приміщеннях за рахунок зменшення сонячного випромінювання. Ці жалюзі прості за конструкцією, міцні, довговічні, надійні у користуванні, значно дешевші, ніж склопластикові вікна.
* * *
Одними із сучасних енергоощадних приладів, що знайшли масове застосування в системах опалення, є радіаторні терморегулятори. Вони є найпростішим та найкоротшим способом економії енергії. Радіаторні терморегулятори дозволяють використовувати лише необхідну кількість енергії, і тому температура в приміщеннях підтримується на необхідному рівні. Терморегулятор вимірює температуру повітря в приміщеннях і автоматично регулює подачу теплоносія на радіатор.
Встановлення терморегуляторів на радіаторах завжди виправдовує себе. Сам монтаж є швидким і простим. Радіаторні терморегулятори встановлюються на вхідному трубопроводі. Якщо вже є запірний радіаторний вентиль, то він просто замінюється на терморегулятор. У разі відсутності вентиля необхідно вирізати певну частку труби і змонтувати на її місці терморегулятор. Радіаторні терморегулятори не потребують ні витрат на утримання, ні підведення електрики або якогось іншого виду енергії. Встановлення регулятора дає змогу зекономити 20 % енергії, що використовується для опалення.
* * *
Покриття радіаторів звичайними масляними фарбами (особливо в декілька шарів) знижує тепловіддачу, тому краще фарбувати цинковими білилами, алюмінієвою пудрою та іншими фарбами, що містять метал.
* * *

У цих системах застосовують екранований двожильний кабель, що знешкоджує вплив електромагнітного поля на людей. Електронні термостати, які керують роботою кабелю, встановлюють задану температуру в приміщенні. Такі системи дозволяють використовувати і нічний тариф на електроенергію за рахунок акумуляції тепла у будівельних конструкціях і підлозі. Ці системи мають низькі капітальні витрати на встановлення, високий ККД; вони екологічно чисті, незалежні від центрального опалення, пожежо- і електробезпечні. На практиці застосовуються кабельні системи, які запобігають замерзанню під’їзних шляхів, тротуарів, сходових маршів, дахів і водостічних ринв. Довговічність використання таких систем становить не менше 50 років.
Далі буде…