Турчин Леонід Аркадійович

 

Леонід Аркадійович Турчин – генеральний директор ПрАТ «НВО «Созидатель». Заслужений будівельник України, Дійсний член Академії будівництва України. Член ради директорів Конфедерації будівельників України, голова Комітету Конфедерації будівельників України з питань розвитку інфраструктури. Член ради директорів Української будівельної Асоціації, член Міжнародної Академії лідерів бізнесу (США). Президент Дніпропетровської обласної Єврейської громади.

Народився 1946 року. 1964 року закінчив енергобудівний технікум, а в 1975 – інженерно-будівельний інститут. Пройшов трудовий шлях від слюсаря газового господарства до головного спеціаліста Державного проєктного інституту «Днепрогражданпроект» (м. Дніпропетровськ, 1987 рік).

У 1987 році Л. А. Турчин заснував проєктний кооператив «Созидатель», який за понад 35 років виріс до одного з найбільших науково-виробничих об’єднань Придніпровського регіону України. Під його безпосереднім керівництвом компанією запроєктовано понад 1 200 000 квадратних метрів та збудовано понад 450 000 квадратних метрів житлових, адміністративних будівель та об’єктів соціального значення. Міжнародне визнання компанії «Созидатель» підтверджено багаторічною співпрацею з міжнародним концерном «Billa», компанією «Macdonalds» та «Адама Україна», а також міжнародними нагородами. За заслуги у розвитку будівельної галузі Європейський Фонд Управління якістю вручив генеральному директору НВО «Созидатель» Л. А. Турчину міжнародну нагороду European Quality Award.

“Созидатель” – лідер інноваційних технологій у будівельній галузі України: у будинках встановлені перші в країні дахові котельні, вперше застосовано поквартирне опалення та гаряче водопостачання. Серед розробок – технологія будівництва цегляних 17-поверхових будівель, що не має аналогів у СНД, і технологія будівництва в металевому каркасі з трубобетонними стійками, які покращують якість будівництва і дають суттєве зниження його собівартості. Власна патентна технологія – гідравлічний прес для влаштування пальових основ методом вдавлювання – кардинально скорочує витрати та терміни будівництва, безшумно та дбайливо встановлює палі в районах щільної міської та історичної забудови. За вагомий внесок у розвиток будівельної галузі України Президією Академії будівництва України Л. А. Турчина у 2008 році обрано дійсним членом Академії будівництва України.

«Созидатель» визнано лідером будівельної галузі Придніпровського регіону та однією з провідних генеральних підрядних організацій України. Серед об’єктів підрядного будівництва – реконструкція п’яти залізничних вокзалів міст України, центрального поштамту м. Дніпропетровська, будівництво станцій метрополітену, виробничих та експериментальних цехів великих підприємств, будівництво та ремонт об’єктів міської інфраструктури (тепломереж, АЗС, лікувальних та навчальних закладів). Губернатори Дніпропетровської області та керівники будівельної галузі України неодноразово наголошували, що компанія «Созидатель» заклала дніпропетровський стандарт якості будівництва в Україні. Вона визначена однією з базових компаній для формування першого будівельного кластеру в Україні.

Л. А. Турчин веде постійну громадську роботу. З 1994 по 2002 рік був членом Дніпропетровського міського виконавчого комітету. У 2002 – 2006 роках працював заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Для вирішення питань роботи будівельної галузі України Л. А. Турчин ініціював створення Будівельної палати Дніпропетровської області (обраний її головою у 2001 році), увійшов до Ради директорів Української будівельної асоціації, став одним із ініціаторів першого регіонального з’їзду будівельників, об’єднання будівельників до єдиної Конфедерації будівельників України. У квітні 2011 року обраний членом Ради директорів Конфедерації будівельників України, Головою Комітету Конфедерації будівельників України з питань розвитку інфраструктури.

Л. А. Турчин продовжує свою трудову діяльність – створює унікальні об’єкти, які органічно вписуються в архітектуру сучасного міста.