Сентябрь 13 2023 0Комментарий

РЕЦЕПТИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ВІД ЛЕОНІДА ТУРЧИНА

Продовження. Початок у моїх попередніх постах.

 

Дорогі друзі!

З задоволенням продовжую цикл порад, які допоможуть усім нам пережити зиму 2023-2024 років та за рахунок енергоефективності будуть економити необхідні для країни ресурси!

* * *

Альтернативою технологіям зовнішньої теплоізоляції будинків є прості, маловитратні, але досить ефективні технології: тепловідбивачі для опалювальних радіаторів, тепловідбиваючі плівки й ущільнення віконних і дверних прорізів. Стимулом для встановлення цих засобів у приміщеннях є не прагнення до економії теплової енергії, а прагнення до підвищення комфорту при значних недотопах. Пізніше, залежно від переходу до оплати теплової енергії за показниками приладів обліку, стимулом стане прагнення до економії коштів.

Тепловідбивачі (теплові дзеркала) для опалювальних радіаторів являють собою теплоізоляційні прокладки із шаром, що відбиває тепло, установлені за опалювальним радіатором на стіні за допомогою двостороннього скотча. Тепловідбиваюча панель легко розрізається ножицями, тим самим їй можна надати будь-яку форму. Нетоксичні й

пожежобезпечні теплові відбивачі дають максимальний ефект, якщо відстань між радіатором і стінкою приблизно 50 мм. Ефект буде трохи знижений, якщо відстань становить менше 20 і більше 10 мм. Термін служби тепловідбивачів близько 10 років. Вони не ушкоджуються водою, однак металізований шар може бути ушкоджений при зберіганні у вологих умовах.

У більшості випадків монтаж тепловідбивачів може бути проведений самими мешканцями. Перед встановленням тепловідбивачів опалювальні прилади варто очистити від пилу (що дає додатковий ефект). Вони окупаються менше ніж за один рік.

Радіаторні відбивачі можуть заощаджувати до 10 % тепла, що йде на опалення.

* * *

Відновлення теплової ізоляції лежаків у підвалах дозволяє знизити теплові втрати на 2-5 %. Термін служби матеріалу – 7 років при нормальних умовах експлуатації.

* * *

Коректувальний вентиль (дросельна шайба зі змінним перетином), встановлений на тепловому вводі, дозволяє в середньому на 2-6 % знизити тепловитрати кожного будинку. Термін служби вентиля становить 15 років.

 

Далі буде…

Напишите Ответ или Комментарий